Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Uudis

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda kutsus ellu noorte finantskäitumise teemalise loengutesarja

10.04.2019 Pressiteade

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda

info@kpkoda.ee

Käesoleval aastal algatas Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda loengutesarja gümnaasiumiastme õpilastele, mille eesmärgiks on selgitada noortele korrektse finantskäitumise põhialuseid kui ka valesti käitumise tagajärgi. Koda pakkus loenguid 179 koolile ja üleskutsele vastas  59 kooli üle Eesti. Tänaseks on  enamuses koolides loengud juba ka peetud ja loengupidajad on saanud kiitvat tagasisidet. Loenguid luges kokku 17 kohtutäiturit ja pankrotihaldurit.

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja visiooniks on kasvatada Eestist võlavaba kultuuriga ühiskond, teadvustades võlavaba elu väärtusi ning anda inimestele nõu, kuidas planeerida oma finantskäitumist nii, et ülejõu käivad võlad jääks üldse tekkimata.Loengutega kasvatame noorte inimeste teadmist korrektsest finantskäitumisest, lisaks räägime kohtutäiturite ja pankrotihaldurite tegevusest, kodaniku õigustest, kohustustest ja vastutusest ning tagajärgedest, kui noor inimene peaks oma finantskäitumises seadusega pahuksisse minema. Kohtutäiturid ja pankrotihaldurid peavad gümnaasiumiõpilasi oluliseks sihtgrupiks, sest nendest saavad peagi ise uued ettevõtjad, töötajad, palgasaajad ja pere eelarvega tegelejad, aga ka potentsiaalsed laenuvõtjad.

Kohtutäituri “haardesse” ei satu mitte keegi üleöö, kogemata või enese teadmata. Alati on täitemenetlusele eelnenud palju meeldetuletusi, täitmata jäänud lubadusi ja kokkuleppeid.

Vastutustundlik finantskäitumine on oluline nii üksikisiku kui ka riigi jaoks, sest see loob laiemalt turvatunnet kogu ühiskonnas!

Koda nõustab aktiivselt võlgnikke koolitab noori. Aastas nõustatakse silmast-silma pea 2000 inimest, lisaks vastavad Koja kantselei töötajad enam kui 4000 päringule.

Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda on avalik-õiguslik isik, mille liikmeteks on kõik valdkonnas tegutsevad pankrotihaldurid ja kohtutäiturid. Koja visioon on kasvatada Eestis võlavaba kultuuriga ühiskond, teadvustades võlavaba elu väärtusi ning anda inimestele nõu, kuidas planeerida oma finantskäitumist nii, et ülejõu käivad võlad jääks üldse tekkimata.

 

Kristi Hunt

Kantsler

https://kpkoda.ee/feed/
5368709121